Vánoční trhy a zpívání koled v ZŠ Veronské náměstí

Dne 15. prosince v odpoledních hodinách se konaly ve škole od 16 hodin vánoční trhy, kde v chodbách obou křídel budovy žáci jednotlivých tříd prvního i druhého stupně prodávali na vánočně vyzdobených stolech své výrobky, vánoční ozdobné věnce, cukrovinky, vánoční ozdoby, perníčky, čaj pro zahřátí, vánočku, vánoční přání, svícny, perníkové chaloupky a mnoho dalších nápaditých vánočních výrobků.

Této akci předcházel Projektový den, který se konal v úterý 29. listopadu, kdy během dopoledne žáci se svými třídními učiteli připravovali a zhotovovali ve třídách vše potřebné k prodeji na vánoční trhy. A pak už nastal 15. prosinec a davy rodičů i prarodičů proudily do vánočně vyzdobené školy, aby všichni nasáli vánoční atmosféru a koupili si dle svého uvážení vánoční dárečky, věnce nebo cukroví, nabídka byla opravdu velmi bohatá, bylo z čeho vybírat.

V 17 hodin se venku v atriu shromáždili všichni přítomní , hlavně rodiče, babičky, dědečkové i sourozenci , aby si u rozsvíceného a vyzdobeného stromečku poslechli zpívání vánočních koled žáky 1.stupně a krásný duet dívek Angeliny Starostové a Natálie Richterové z 9.B .

Po potlesku všech přítomných, který byl odměnou pro zpívající žáky a jejich paní učitelky, rodiče ještě chvíli obcházeli stánky jednotlivých tříd a poté celá akce, která vykouzlila pěknou předvánoční atmosféru skončila.

Mgr. Lenka Minaříková