DSC04877Dne 23. 4. v neděli, se konala na ZŠ Slivenec soutěž „Mladý zdravotník nanečisto“. Chválíme žáky 3.C Marii Do Thanh, Kristýnu Havelkovou, Adélu Walterovou, Natálii Krpálkovou, Tomáše Červenku a Adama Dvořáka, kteří od 9 hodin až do 16. hodiny si zkoušeli poskytovat první pomoc u různých poranění, aby byli dobře připraveni na ostrou soutěž.

Dne 4. 5. se konalo okresní kolo soutěže „Mladý zdravotník“ v prostorách MeetFactory na Praze 5. Žáci z 5. A třídy Petr Dvořák, Tomáš Protiva, Samuel Stanislav, Linda Stanislavová, Valentina Polomisová a Jan Bajer získali zlaté medaile a první místo. Podařilo se jim tak postoupit do krajského kola soutěže. Pěkně se vedlo i družstvu 3. C třídy, kteří také získali medaily a obhájili třetí místo.

Největší zážitek ze soutěže měli žáci z toho, když telefonovali na skutečný dispečink záchranné služby. Záchranná služba nám totiž poskytla zvláštní linku jen pro potřebu soutěže. Po soutěži měly děti slavnostní oběd ve školní jídelně, kde si pochutnaly na vyhraném dortu.