SLAVNOSTNÍ OBĚD PRO ÚČASTNÍKY REPUBLIKOVÉHO FINÁLE DSMC

Všechny účastníky celorepublikového finále pozval starosta MČ Prahy 15, pan Milan Wenzl na slavnostní oběd dne 22.6. 2018. Žákům pan starosta poděkoval za píli, paní Evě Lejčarové předal kytici. Paní učitelka Božena Makúchová převzala z rukou pana starosty slavnostně Čestné uznání za aktivitu a iniciativu při vzniku DDH, za činnost v Klubu mladých dopravních znalců a pozvednutí znalostí žáků v oblasti BESIPu nad běžnou úroveň. Na závěr pan starosta pogratuloval našemu nejlepšímu cyklistovi Šimonu Režnárkovi, který se umístil jako 8. nejlepší cyklista v České republice.

 

FINÁLE ČESKÉ REPUBLIKY V DOPRAVNÍ SOUTĚŽI MLADÝCH CYKLISTŮ

Ve dnech 19. A 21. 6. Se konalo Celorepublikové finále Dopravní soutěže Mladých cyklistů v Brně na krásném, krytém dětském dopravního hřišti „Riviéra“. Žáci soutěžili v jízdě po dětském dopravním hřišti, na kterém řídil dopravu policista. Dále probíhala soutěž v pravidlech silničního provozu, v jízdě zručnosti, v poskytování první pomoci a orientaci na mapách. Nejlépe se vedlo Šimonu Režnárkovi, který se umístil na krásném osmém místě v seznamu nejlepších cyklistů České republiky.
Kromě soutěžení si žáci užili i zábavu. Navštívili jsme Vida centrum Brno – v tomto vědeckém centru se seznámily děti s vědou. Také jsme se plavili po Brněnské přehradě, kde nám brněnští policisté ukázali několik příkladů záchrany tonoucího člověka. Také jsme navštívili zámek Veveří, kde jsme se pokochali i krásnou přírodou.

 

KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ

Dne 22.5.2018 se konalo krajské kolo soutěže HLÍDEK MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ na Malostranském náměstí.

Po vylosování startovního čísla obdržela každá hlídka mapku s časovým harmonogramem, který museli přísně dodržovat.

Soutěžilo se za plného provozu v Muzeu hudby, v Malostranské besedě a v Újezdu pod Petřínem .

Naše hlídka by dokázala zachránit spousty životů a umístili se na krásném 4.místě z celé Prahy.

 

KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE MLADÝCH CYKLISTŮ

Dne 30.5.2018 se konalo Krajské kolo soutěže Mladých cyklistů.

Našim žákům se vedlo výborně a obhájili 1.místa.

Obě dvě družstva, kategorie mladších i starších, postupijí do republikového finále, které se bude konat ve dnech 19 - 21.6.2018 v Brně.

 

OBLASTNÍ KOLO SOUTĚŽE HLÍDEK MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ

Nejlepší žáci ze zdravotnického kroužku se dne 3.5. zúčastnili oblastní soutěže Hlídek mladých zdravotníků v Meetfactory. Naši školu reprezentovali žáci Natalie Krpálková, Adéla Walterová, Maruška Do Thanh, Aneta Bendová a Jan Bajer. Ve veliké konkurenci si vedli moc dobře a vyhráli 1. místo. Díky tomu postupují do krajského kola soutěže! Moc jim gratulujeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole.

                                                                                                                                                Božena Makúchová

 

DOPRAVNÍ SOUTĚŽ MLADÝCH CYKLISTŮ

Ve čtvrtek dne 3. 5. 2018 se na naší škole konala soutěž DSMC. Naším žákům se vedlo moc dobře. V kategorii mladších soutěžili žáci Valentýna Polomisová, Jana Krylovová, Petr Dvořák a Šimon Režnárek. V těžké konkurenci 12 družstev vyhráli krásné 1. místo. Valentýna Polomisová a Petr Dvořák se stali nejlepšími cyklisty MČ Prahy 15.

V kategorii starších soutěžili žáci Barbora Cubrová, Kristýna Hrušková, Petr Kaiser, Martin Dvořák. Toto družstvo také získalo 1. místo a nejlepšími cyklisty se stali Kristýna Hrušková a Petr Kaiser. Obě dvě družstva postupují do krajského kola.

V kategorii starších soutěžilo také družstvo žáků Kateřina Škabroudová, Adéla Hausnerová, Pavel Kaiser a Eduard Bělohlávek. I těmto žákům se moc dařilo, umístili se na krásném 2. místě.

Všem soutěžícím moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole!

Galerie:

                                                                                                                                                  Božena Makúchová

OBVODNÍ KOLO MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY

Ve středu  24.1. 2018 se na ZŠ Karla Čapka konalo obvodní kolo matematické olympiády pro 5 a 9. ročníky. Naši školu reprezentovalo 6 žáků  pátého ročníku 2 žáci devátého ročníku. Úspěšným řešitelem se stal ten žák, který pokořil hranici 9 a více bodů. Maximum bodů bylo 18.

Zejména páté ročníky byly velice úspěšné. Na krásném čtvrtém místě se umístila Vlčková Šárka s počtem 13 bodů. Úspěšnými řešiteli byli Mojžíš Ondřej a Nemer Hahim s devíti body a obsadili osmou pozici. 

Poděkování patří Leyman Nikole, Novotné Barboře  Jůzové Anežce - všichni z páté třídy. Jejich výkony byli vynikající. Za deváté ročníky a úspěšnou reprezentaci děkujeme Lucii Morgensternové a Martinu Dvořákovi.

                                                                                                                                                  Zdeňka Brandová

CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

Dne 13.12. se konalo na Masarykově střední škole 2. kolo chemické soutěže s názvem Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Soutěže se zúčastnilo 121 škol s 336 soutěžícími. Zapojila se i naše škola s žákyněmi 9. ročníku - Lucií Morgenstenovou a Irinou Riško.

V tak velké konkurenci si obě dívky vedly velmi dobře. Umístily se na 73. místě Lucka s 60 body a 92. místě Irina s 57,5 bodu ( max. bodů bylo 70).

Oběma "Mladým chemičkám" gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.                       

  pdfCHO.pdf />344.19 KB     

                                                                                                                                                     Zdeňka Brandová

Zdatný matematik 2017

Ve středu 29. listopadu proběhla již tradiční soutěž v matematických znalostech ZDATNÝ MATEMATIK. Úspěšným řešitelům gratulujeme.       

Dana Švideková

OBVODNÍ KOLO PYTHAGORIÁDY

Ve středu 17.5.2017 se na ZŠ Karla Čapka konalo obvodní kolo poslední matematické soutěže pro 5 - 8. ročníky. Naši školu reprezentovalo 13 žáků a vedli si velmi dobře. Úspěšným řešitelem se stal ten žák, který pokořil hranici 10 a více bodů. Maximum bodů bylo 15.

Úspěšných řešitelů bylo hned několik. Za páté ročníky s 13 body a 3. místo vybojoval Ondra Pechanec, s 10 body 6. místo patří Tomáši Protivovi.

Velmi úspěšní byli žáci osmých ročníků. Lucie Morgensternová získala 2. místo se 13 body a Martin Dvořák s 11 body získal místo čtvrté.

Dalšími soutěžícími byli: Tomiška Matyáš 5A, Bém Lukáš 6B, Kejmar Jan 6A, Mojžíšová Jana 6A, Wei Hong Chen 6A, Podolská Denisa 7A, Branžovský Ondra 7A, Petrová Marie 8B, Riško Irina 8A

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a vítězům gratulujeme.

Zdeňka Brandová

OBVODNÍ KOLO MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY

V úterý 4.4.2017 se na ZŠ Karla Čapka konalo obvodní kolo matematické olympiády pro 6 - 8. ročníky. Naši školu reprezentovalo 11 žáků a vedli si velmi dobře. Úspěšným řešitelem se stal ten žák, který pokořil hranici 9 a více bodů. Maximum bodů bylo 18.

Nejúspěšnějším řešitelem byl Wei Hong Chen ze 6A. Získal 18 bodů a současně 1.místo

S 12 body a krásné páté místo získal Smetana Richard, také ze 6A. Hned za ním na šestém místě s devít body stanul Lukáš Bém ze 6B.

Za osmé ročníky vybojovala nádherné 3. místo Irina Riško se 16 body z 8A. S devíti body na 10. místa uspěla Petrová z 8B.

Dalšími soutěžícími byli: Tichá Romana 7B, Machian Matyáš 7B, Podolská Denisa 7A, Branžovský Ondra 7A, Dvořák Martin 8B, Morgensternová Lucie 8A.

Všem soutěžícim děkujeme za reprezentaci školy a vítězům gratulujeme.

Zdeňka Brandová

MATEMATICKÝ KLOKAN - 17. 3. 2017

V pátek 17. března 2017 proběhla na naší škole mezinárodní matematická soutěž. Nejúspěšnější řešitele naleznete v přiloženém souboru.  

Basketbal Prahy 15

Soutěž “O pohár starosty P 15” pokračovala 9. 12. 2016 basketbalem chlapců.
Do turnaje jsme vlétli jako vichřice a nad ZŠ Hornoměcholupská jsme zvítězili 37 : 0, soupeř se nemohl dostat přes naši výbornou obranu a na naše rychlé protiútoky, zakončované často Adamem Vlasákem, nestačil reagovat.
Druhý zápas proti ZŠ Křimická byl o něco náročnější, ale nakonec jsme zvítězili jasně 14 : 2.
Ve třetím zápase jsme hráli proti ZŠ Nad Přehradou. Ta ve svých řadách měla tři šikovné basketbalisty. Naši borci však dodrželi stanovenou taktiku, dařili se jim rychlé protiútoky a zápas skončil 28 : 4 v náš prospěch.
Poslední zápas proti ZŠ Hostivař rozhodoval o celkovém vítězi turnaje. Začátek jsme měli velmi nervózní a dlouho jsme vedli jen nejtěsnějším rozdílem 3 : 2. Pak se situace zlomila a za mohutného fandění spolužáků jsme vyhráli 13 : 2 a mohli se radovat z 1. místa v turnaji.
Celému týmu patří velká gratulace.
Nejlepším našim hráčem byl Adam Vlasák, ale i všichni ostatní hráči v týmu zaslouží pochvalu za předvedené výkony

Školu reprezentovali:
Vlasák Adam, Havlíček Matyáš, Sedlmajer Lukáš, Šnajberk Martin a Opletal Vojtěch z 9. A, Sejkora Jiří z 9.B, Štika Jakub a Vacek Petr z 8. B a Zajíc Jan ze 7. A.


Alena Weiserová

No images found.

 

Basketbal Prahy 15

Ve dnech 7. – 8. 12. 2016 se na naší škole konaly basketbalové turnaje v rámci soutěže “O pohár starosty P 15”.
Jako první vstoupily na palubovku naše dívky a to úspěšně.
V prvním zápase porazily ZŠ Hostivař 12 : 4, dařilo se nám jak v obraně, tak v útoku..
Ve druhém zápase byla naším soupeřem ZŠ Křimická. První poločas jsme byly zdatným soupeřem, pak se projevila přítomnost basketbalistek v soupeřově družstvu a my jsme prohrály 6 : 14.
V posledním zápase jsme nastoupili proti ZŠ Hornoměcholupská. V zápase se nám velmi dařilo střelecky i v obraně a s přehledem jsme vyhrály 24 : 2.
Celkově jsme v turnaji obsadily krásné 2. místo.

Celému týmu moc gratulujeme
Školu reprezentovaly:
Nováková Magdaléna, Cubrová Barbora, Riško Iryna a Tschiescheová Hana z 8. A, Hrušková Kristýna a Petrová Marie z 8. B, Podolská Denisa, Hausnerová Adéla a Vacková Lucie ze 7. A a Tokárová Kateřina ze 7. B.


Alena Weiserová

                       

Zdatný matematik

Ve středu 30. listopadu proběhla již tradiční soutěž Zdatný matematik.    

Mezi úspěšné řešitele se letos dostalo celkem 26 žáků.    

IMG 3413     IMG 3422

Malá kopaná Prahy 15

Tak nám opět začaly sportovní soutěže “O pohár starosty P 15”. První na řadě byla tradičně malá kopaná ve dnech 11. – 12.10.2016.

Chlapci z I. stupně obsadili 5. místo. Měli sice stejný bodový zisk jako družstvo na 4. místě ZŠ Křimická, ale rozhodoval vzájemný zápas, který tým prohrál.

Borcům z II. stupně se vstup do turnaje vydařil. Jednoznačně přehráli ZŠ Nad Přehradou 4 : 0 a připsali si první výhru.
2 góly zaznamenal Lukáš Sedlmajer, po 1 gólu Adam Dvořáček a brankář David Pešek střelou přes celé hřiště.

Ve druhém zápase, který hned následoval po prvním, byla naším soupeřem ZŠ Hostivař. Zápas byl náročný na fyzičku, ale díky gólu Jirky Sejkory a skvělým zákrokům brankáře Davida Peška jsme vyhráli 1 : 0.

Ve třetím zápase jsme hráli proti ZŠ Křimická, zápas nebyl jednoduchý, soupeř se dostával do řady střeleckých příležitostí. Zápas rozhodnul gól Ondry Dobrého a my jsme nakonec zvítězili 1 : 0.

Poslední zápas rozhodoval o celkovém vítězi turnaje. Naším soupeřem byla ZŠ Hornoměcholupská. V průběhu I. poločasu musel odstoupit vzhledem ke zranění kolena hráč základní sestavy Ondra Dobryj, což tým vyburcovalo k vysokému nasazení a po úspěšné střele Honzy Horáka a výhře 1 : 0 jsme se mohli radovat z vítězství v zápase a začít slavit 1. místo v turnaji.

Celému týmu patří za předvedené výkony poděkování a velká gratulace.

Školu reprezentovali: Adam Dvořáček, Lukáš Sedlmajer, Viktor Černý z 9. A, Jiří Sejkora, Pešek David, Ivan Vu a Václav Diviš z 9.B, Jan Horák a Filip Slavík z 8.A, Ondřej Dobryj a Tomáš Kaucký z 8.B

IMG 2649

Alena Weiserová

Zdatný matematik

30. listopadu 2016 se uskuteční na naší škole matematická soutěž pro vybrané žáky škol Prahy 15 "Zdatný matematik".

Dana Švideková